W tym artykule dowiesz się na czym polega trading na Betfair oraz jak robić to skutecznie, żeby zarabiać pieniądze.

Bez cienia wątpliwości możemy powiedzieć, że giełda Betfair to absolutny unikat. Coś zupełnie innego niż znani Ci bukmacherzy. Grając trading na Betfair zarabiasz na różnicy kursów w czasie (coś na kształt giełdy walut, surowców), a nie na tym, że wskazany przez Ciebie typ będzie prawidłowy.

Aby wyjaśnić jak działa trading na Betfair, musimy wytłumaczyć sobie dwa rodzaje zakładów, które występują na giełdzie.

  • zakład BACK oznacza, że dany typ zdarzy się. To znaczy jeśli postawisz pieniądze na BACK Legia w meczu z Realem Madryt, oznacza, że stawiasz na wygraną Legii.

  • zakład LAY oznacza, że dany typ nie zdarzy się. To znaczy jeśli postawisz pieniądze na LAY Legia w meczu z Realem Madryt, oznacza, że stawiasz na remis lub wygraną Realu.

Trading na Betfair

Dlaczego to tak ważne w tradingu sportowym? Dzięki zakładom BACK oraz LAY masz możliwość przyjęcia dwóch pozycji. Odpowiednio gracza obstawiającego, jak i bukmachera (przyjmującego zakłady). Tym samym dla jednego rynku Betfair (mecz Legia – Real) możesz przyjąć przeciwstawne dla siebie wyniki. Jeśli odpowiednio przewidzisz ruchy kursów, zarobisz zanim jeszcze mecz się rozpocznie. Ale o tym za chwilę.

Chciałem jeszcze wskazać Ci, że trading na Betfair ma inną, jakże fajną zaletę, którą umożliwia istnienie zakładów BACK oraz LAY. O ile we wspomnianym meczu Legia – Real mógłbyś odwzorować to u zwykłego bukmachera stawiając „1” oraz „X2”, o tyle podczas tradingu na Betfair możesz to stosować dla innych rynków jak np. dokładny wynik. Możesz zatem postawić zakład LAY 1:2 co oznacza, że stawiasz, iż wynik 1:2 w meczu nie padnie! Takiej możliwości nie daje żaden bukmacher.

Szkolenie tradingu na Betfair

Teraz przeprowadzę Cię przez szybkie i podstawowe szkolenie tradingu na Betfair. Czyli powiem Ci jak zarabiać na ruchach kursów. Wspomnę jeszcze o tym, że kursy na Betfair tworzone są przez graczy, którzy kupują i sprzedają zakłady (dokładnie tak samo jak na każdej giełdzie).

Załóżmy, że obecne kursy na meczu Legia – Real kształtują się następująco: 9 | 6 | 1.2

Ty jako gracz stwierdzisz, że kurs na remis jest za wysoki, bo Legię stać na urwanie punktów utytułowanemu rywalowi. Wobec tego kupisz za 100 euro BACK remis po kursie 6. W takiej sytuacji masz do zarobienia 600 euro jeśli padnie remis i 100 euro jeśli wygra Legia lub Real.

Po pewnym czasie, gdy gracze skupowali i sprzedawali zakłady robiąc trading na Betfair, kursy się zmieniły i wyglądają następująco: 8.7 | 5.6 | 1.25

Korzystając z odpowiednich narzędzi, które dam Ci w moim szkoleniu tradingu na Betfair możesz wyliczyć stawkę jaką należy postawić na zakład przeciwny (LAY remis) by jeszcze przed meczem zarobić pieniądze!

W takim wypadku mógłbyś zarobić 8 euro zanim mecz się rozpocznie! Dużo czy nie? To już kwestia osobistej oceny, ale zauważ, że:

  • zawsze można podnieść stawki przez co zarobek będzie większy,

  • zmiany kursu mogą być większe, co zwiększy wygraną,

  • to pewna wygrana zanim mecz się rozpoczął – nie ma znaczenia jakim wynikiem zakończy się mecz!

Moje szkolenie z tradingu na Betfairto pierwszy i jak na razie jedyny w Polsce e-book o giełdzie zakładów. Kosztuje tylko 39 zł co w odniesieniu do korzyści jakie płyną z tego szkolenia jest kwotą, której nigdy nie pożałujesz.

Aby sprawdzić nieco więcej na ten temat, zapraszamy do przeczytania darmowego fragmentu książki "Sekrety Betfair".

E-book "Sekrety Betfair. Trading sportowy i dochodowe zakłady bukmacherskie.

Autor : Mateusz Macek

Wydanie : I, Rybnik 2015

Płatności obsługiwane są przez Transferuj.pl